Optimální prezentace fotografa na internetu?

Napsal GVKB (») 21. 6. 2015 v kategorii Foto, přečteno: 655×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online

Vše začalo kdysi velmi dávno, když mě tatínek fotografoval, a do alba dával barevné fotografie, co sám v temné komoře nezvětšoval. Zvědavost vedla k tomu, že jsem se naučil fotografovat a později i filmovat, problém zde byl vždy s tím jak prezentovat fotografie a filmy, s příchodem internetu a digitální techniky se vše od základů změnilo. Počáteční nadšení do toho co dokáže internet a digitální technika, rychle zmizelo jako pára na hrncem. Internet totiž je slepý k tomu co jste vyfotili a nafilmovali, on vidí jenom slova a věty! Psát ale pod každou fotku a každý film dlouhé zajímavé myšlenky, to není časově ani ekonomicky možné.

Navíc zde je mnoho i technických a jiných problémů, většina lidí když narazí na problémy tak to vzdá, a věnuje se něčemu jinému, a říká, že ono se to jistě časem vyřeší, protože nějaký blázen, najde způsob jak ty problémy bláznivě vyřešit. Jsem takovým bláznem, který našel konečně způsob jak problém s prezentací fotek na internetu konečně vyřešit! Základem zde musí být jednoduchost systému, který je na fotky i optimalizovaný, po otestování velikého množství mnoha systémů, padla volba na náš národní systém “Bloger cz“. Všechny systémy co umožňují prezentovat fotky a filmy na internetu, to jsou jenom programy, co umí dělat jenom to, na co byli naprogramované, umělá inteligence existuje zatím tak akorát v moderním filmu, anebo v populární literatuře o lidské budoucnosti.

Zkoušel jsem i umístit fotky do nejrůznějších virtuálních organizací, kde se zaregistrovalo mnoho fotografů, všude jsem se setkal s chybně naprogramovaným systémem, kdy bylo umožněné pyšným hlupákům, psát hloupé pyšné komentáře, pod moje krásné fotografie. Jediný systém, který je pro začátečníky dobrý, ten je provozován iDnes a jmenuje se “rajce idnes cz“ všechny ostatní virtuální systémy mají mnoho začátečnických chyb. Nemá smysl nahrávat na internet fotografie ve velikém rozlišení, v jakém jste fotografie vyfotili, protože tím umožňujete zlodějům je sobecky ukradnout a zbytečně se zpomaluje většinou i stránka.

Ideální je fotografie zmenšit v programu Format Factory na maximální velikost 640 x 480, já jsem ale použil menší velikost 320 x 240, protože to je už jistota, že zde nebudou žádné problémy. Fotografie pomocí programu 7-Zip zkomprimuji a potom je nahraji na “Bloger cz“ je zde limit velikosti souboru pro nahrání, a lze najednou nahrát při malé velikosti 320 x 240 okolo 300 fotek, což bohatě většinou dostačuje, a není problém nahrát po sobě více komprimovaných souborů do jedné, tematické foto galerie. Fotografie se subjektivně podle mě nejrychleji upravují v progamu Picasa od Google, pokud potřebujete dělat větší složité úpravy, tak je zde ještě zdarma profesionální program FastStone Image Viewer, výborný je uživatelsky i XnView, zde jde spíše o to, si zvyknout na nové uživatelské rozhraní programu. Ovšem je třeba mít i výborný moderní značkový fotoaparát, u kterého lze měnit i objektivy, a moderní počítač s velikým monitorem, co je rychle napojen na internet.

https://sites.google.com/site/a1234567bc44/home/f/optimalni-prezentace-fotografa-na-internetu

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a deset